2142/184
August Fischer (f. København 1854, d. sst. 1921)
Gadeparti med legende børn og en kvinde med rød parasol. Sign. Aug. Fischer 97. Olie på lærred. 32×102.
Minimale afskalninger langs kant. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud