2418/86
Engelsk sideboard af mahogni, front med skuffe, flankeret af to skuffer på hver side, udskåret med snoede kvartsøjler og cabriole ben afsluttet på claw and ball. 20. årh. H. 74,5. B. 109. D. 50.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Bagerste, venstre ben defekt og tidligere repareret - dette mangler, men medfølger. Limrester.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag