Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Fiskerbåde og et tre-mastet fartøj ud for Skagens kyst. Sign. Carl Locher Skagen 1896. Olie på lærred. 108×172.
Mindre afskalninger og retoucheringer. Mindre krakeleringer. Lærred bør strammes let op. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 18. februar 2019