2439/17
Russisk kalenderikon for februar. Tempera på træpanel. 19. årh. 35×31 cm.
Alders- og brugsslitage, inkl. mindre buet træpanel, misfarvning langs kanter, nogle afskalning langs kanter, mindre ridser, krakeleringer og afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2024
Vurdering
Hammerslag