2109/63
Fire bedebogsblade, på papir med tibetansk skrift på sort grund, med illuminationer i farver. Tibet, 19.-20. årh. I to rammer. Bladene 21×62 cm og 19×60 cm. Rammerne 52×71 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
39 bud