2109/​63

Fire bedebogsblade, på papir med tibetansk skrift på sort grund, med illuminationer i farver. Tibet, 19.-20. årh. I to rammer. Bladene 21×62 cm og 19×60 cm. Rammerne 52×71 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt i ramme.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

1.000–1.500 kr.

Hammerslag

2.600 kr.

39 bud

311071 2.600 kr.
921642 (Autobud) 2.500 kr.
311071 2.400 kr.
921642 (Autobud) 2.300 kr.
311071 2.200 kr.
921642 (Autobud) 2.100 kr.
311071 2.000 kr.
921642 (Autobud) 1.950 kr.
311071 1.900 kr.
921642 (Autobud) 1.850 kr.
311071 1.800 kr.
921642 (Autobud) 1.750 kr.
311071 1.700 kr.
921642 (Autobud) 1.650 kr.
311071 1.600 kr.
921642 (Autobud) 1.550 kr.
973301 1.500 kr.
921642 (Autobud) 1.450 kr.
973301 1.400 kr.
921642 (Autobud) 1.350 kr.
973301 1.300 kr.
921642 (Autobud) 1.250 kr.
973301 1.200 kr.
921642 1.150 kr.
973301 1.100 kr.
52742 1.050 kr.
921642 (Autobud) 1.000 kr.
52742 1.000 kr.
921642 (Autobud) 950 kr.
973301 900 kr.
921642 850 kr.
52742 (Autobud) 800 kr.
921642 800 kr.
52742 750 kr.
921642 700 kr.
52742 (Autobud) 650 kr.
921642 600 kr.
52742 550 kr.
811580 500 kr.