1812/​906

Dansk møbeldesign

Fritstående skrivebord af teak, front med seks skuffer og bagside med tre hylder. 1960'erne. H. 71,5. L. 144. B. 74,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. En skuffe med finérskade. Nøgle mangler.

Moderne kunst og design, 20. marts 2018

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag