1812/906
Dansk møbeldesign
Fritstående skrivebord af teak, front med seks skuffer og bagside med tre hylder. 1960'erne. H. 71,5. L. 144. B. 74,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. En skuffe med finérskade. Nøgle mangler.
Moderne kunst og design, 20. marts 2018
Vurdering
Hammerslag