2043/37
Ferdinand Richardt (f. Brede 1819, d. Oakland, Californien 1895)
Parti fra Gurre Sø. Sign. Gurre d. 25. August 1844. Bly på papir monteret i passepartout. Lysmål 27×44.
Papiret er let gulnet. Enkelte minimale brune pletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag