2108/524
Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Solrytteren”. Sign. C.H.P. E.A. Figur af grønpatineret bronze. H. 24.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud