2027/1234
Opal- og turmalinvedhæng af 14 kt. guld i form af blomsterkurv prydet med udskåret opal omkranset af talrige udskårne og facetslebne turmaliner og to brillantslebne diamanter. B. 45 mm. H. inkl. øsken 75 mm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En turmalin fremstår med afslag.
Smykker og Tasker, 1. juli 2020
Vurdering
Hammerslag