872/264
Fransk kaminur af forgyldt bronze og patineret bronze med base af rød marmor, urhus prydet med stående muse og lyre. Skiven sign. Moreau á Paris. 19. årh.s slutning. H. 65. B. 51. D. 20.
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag