872/​264

Fransk kaminur af forgyldt bronze og patineret bronze med base af rød marmor, urhus prydet med stående muse og lyre. Skiven sign. Moreau á Paris. 19. årh.s slutning. H. 65. B. 51. D. 20.

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk

Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017

Vur­dering

40.000 DKK

Hammerslag

32.000 DKK