1335/150
Fire Nyrococo stole af mahogni, sæde og ryg af lyst, stribet møbelstof. 19. årh.s slutning. (4)
Let brugsslitage.
Ældre malerier og møbler, 26. august 2013
Vurdering
Hammerslag