2016/​717

Dansk møbeldesign

Et sæt på seks stole med stel af teak, betrukket i sæde og ryg med sort skai. 1960'erne. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En stol med hul i ryg og en stol med mindre hul i sæde fortil.

Moderne kunst og design, 14. april 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK