2016/717
Dansk møbeldesign
Et sæt på seks stole med stel af teak, betrukket i sæde og ryg med sort skai. 1960'erne. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En stol med hul i ryg og en stol med mindre hul i sæde fortil.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag