2439/​1810

Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980)

Sofabord af mahogni. Udført og mærket hos PP Møbler. H. 42. L./B. 70.

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og hak.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

16 bud

Tidspunkt Byder Bud
1120679 2.200 DKK
891522 2.100 DKK
1120679 (Autobud) 2.000 DKK
891522 2.000 DKK
1120679 (Autobud) 1.550 DKK
891522 1.500 DKK
1120679 1.350 DKK
891522 (Autobud) 1.300 DKK
1120679 1.250 DKK
891522 800 DKK
819772 750 DKK
891522 700 DKK
838485 650 DKK
919810 600 DKK
805900 550 DKK
987059 500 DKK