2439/1810
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980)
Sofabord af mahogni. Udført og mærket hos PP Møbler. H. 42. L./B. 70.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og hak.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1120679 | ||
891522 | ||
1120679 (Autobud) | ||
891522 | ||
1120679 (Autobud) | ||
891522 | ||
1120679 | ||
891522 (Autobud) | ||
1120679 | ||
891522 | ||
819772 | ||
891522 | ||
838485 | ||
919810 | ||
805900 | ||
987059 |