2142/9
Canton teskrin af lak prydet med forgyldte scenerier, lotus-formet. Indsats af tin. 19. årh. H. 16 cm Diam. 25 cm.
Aldersrelaterede spor. Fremstår uden nøgle.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
26 bud