1738/1554
“Anne Marie” bestik af sølv. Frigast Sølvvarefabrik, Danmark 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål 2870 gr. (81+1)
Bestående af: 12 middagsknive, 12 middagsgafler, 12 middagsskeer, 11 frokostgafler (+ en af pletsølv), 12 bouillonskeer, 12 dessertskeer, 1 kagespade, 3 smørknive, 4 frugtknive, 1 forskærersæt.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag