1738/​1554

“Anne Marie” bestik af sølv. Frigast Sølvvarefabrik, Danmark 20. årh. Vægt ekskl. dele med stål 2870 gr. (81+1)

Bestående af: 12 middagsknive, 12 middagsgafler, 12 middagsskeer, 11 frokostgafler (+ en af pletsølv), 12 bouillonskeer, 12 dessertskeer, 1 kagespade, 3 smørknive, 4 frugtknive, 1 forskærersæt.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Varia (udskudt), 28. september 2017

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

6.500 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
4.600 DKK
(Autobud) 4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK