1931/19
Thorolf Pedersen (f. København 1858, d. Frederiksberg 1942)
“I en præstegårdshave”. Sign. Thorolf Pedersen 1882. Olie på lærred. 54×44.
Udstillet: Charlottenborg 1883 nr. 292.
Ældre malerier og møbler, 29. juli 2019
Vurdering
Hammerslag