2442/7034
Dansk møbeldesign
Et par to pers. sofaer med grålakeret ben af træ. Sæde, sider og ryg betrukket med grønt/lyst stribet uld. L. 132. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Uld med pletter og smuds.
Vurdering