2045/953
Dansk møbeldesign
Et par overpolstrede lænestole med ben af bejdset bøg, forben med sko af messing, lyst møbelstof med messingsøm. 1950erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag