2045/923
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 310”. Spisebord af massiv eg med udtræk og tillægsplader. Udført og stemplet hos Andreas Tuck, Odense. H. 72,5. L. 160/240. B. 86.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud