2142/711
Dansk snedkermester
Overpolstret lænestol med ben af bejdset bøg, betrukket med grønt møbelstof. 1930–40'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker på stel. Betræk med smuds og huller. Lugtgener.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud