2045/171
Hans Dall (f. Svendborg 1862, d. Amalfi 1920)
Skovvej ved solnedgang. Sign. Hans Dall. Olie på lærred. 28,5×39.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 139, 1962 nr. 51.
Enkelte minimale retoucheringer. En mindre afskalning i midten af billedet. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag