1816/44
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931)
Poplerne langs Hobro Fjord. Sign. E. M. Wegener 1908. Olie på lærred. 92×118.
Behov for rensning. Større krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 16. april 2018
Vurdering
Hammerslag
43 bud