2441/​9032

Et par danske spejle og vægkonsoller af bemalet og forgyldt træ, plader af hvid marmor. Louis XVI form, 19. årh. og senere. Spejle H. 150. B. 61. Vægkonsoller H. 71. B. 64. D. 26. (4)

Dekoration og bemaling af nyere dato. Spejlene er delvis 19. årh med nye lister og skæringer. Ridser og mærker. Brugsslitage.

Vur­dering

40.000 DKK

Hammerslag

25.000 DKK

25.000 DKK