2004/511
Jais Nielsen (f. København 1885, d. Hellerup 1961)
“Jakobs kamp”. Figurgruppe af stentøj dekoreret med celadonglasur. Sign. Jais, 20190. Kgl. P. H. 40.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud