Dansk design
Skænk af Rio-palisander, front med skydelåger, vitrinelåge og skuffer. Udført hos Allerslyst møbelfabrik. Ca. 1965. H. 118. B. 174. D. 47.
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 9. august 2016