2437/5
Italiensk canapé af forgyldt træ, betrukket med blomstret betræk, sæde med hynde. Louis XVI stil, 19. årh. L. 135.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret- polstring og forgyldning. Hynde med stor plet.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag