877/773
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
Kvinde med fugle. Sign. Corneille 98, 1/40. Stemplet F. Delille Paris and Atelier/studio J.M. Foubert. Blåmalet vægrelief i lertøj. 53×45.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018
Vurdering
Hammerslag