2138/176
Sally Philipsen (f. København 1879, d. sst. 1936)
Parti fra en havn med liggende både. Sign. Sally Philipsen. Olie på malepap. 31×53.
Behov for let overfladerensning. Sømhuller i venstre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag