2013/​726

Fog & Mørup

“Kongelys”. Bordlampe af bruneret messing, trykknapafbryder. Skærm med mønstret stof. Udført hos Fog & Mørup. H. 46.

Brugsslitage. Tre møtrikker til fastgørelse af skærm mangler. Stof på skærm ved samling løs. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 24. marts 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

16 bud

(Autobud) 500 DKK
480 DKK
460 DKK
440 DKK
420 DKK
400 DKK
380 DKK
360 DKK
340 DKK
320 DKK
300 DKK
290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK