Nederlandsk maler, 18. årh.
Italiensk bjerglandskab med en hyrde og en vandbærerske i samtale ved en fontæne. Usigneret. Olie på lærred. 46,5×62.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer og reparationer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
11 bud