1927/​1358

To hjerteformede diamantvedhæng af hhv. af 14 kt. guld og 14 kt. hvidguld hver prydet med talrige enkeltslebne diamanter. L. 0,7–2 cm. Vægt ca. 2 g. Halskæde af forgyldt sterlingsølv medfølger. L. 42,5 cm. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 3. juli 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK