2032/​341

Et par lysestager af sølvplet, prydet med bladværk og perlestaf, konisk stamme på oval fodstykke. Empireform. H. 20,5. Udflydte. Samt papirkniv af sølv, prydet med påsat monogram. Udført og stemplet hos A. Michelsen. Vægt ca. 150 gr. L. 25. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mindre buler, ridser og mærker. Spidsen på brevkniv let bøjet.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

1.100 kr.

1.100 kr.
1.050 kr.
(Autobud) 1.000 kr.
1.000 kr.
(Autobud) 950 kr.
900 kr.
850 kr.
800 kr.
750 kr.