2032/​341

Et par lysestager af sølvplet, prydet med bladværk og perlestaf, konisk stamme på oval fodstykke. Empireform. H. 20,5. Udflydte. Samt papirkniv af sølv, prydet med påsat monogram. Udført og stemplet hos A. Michelsen. Vægt ca. 150 gr. L. 25. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mindre buler, ridser og mærker. Spidsen på brevkniv let bøjet.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK