2431/​65

Stor frans prismekrone, burformet stel af metal beklædt med glasperler, ti lysarme monteret til el., behængt med klare og enkelte amatystfarvede prismer. Ca. 1900. H. 135. Diam. 90.

Proveniens: Hotel Kong Frederik.

Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Fra i Lyngby
Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?