2431/65
Stor frans prismekrone, burformet stel af metal beklædt med glasperler, ti lysarme monteret til el., behængt med klare og enkelte amatystfarvede prismer. Ca. 1900. H. 135. Diam. 90.
Proveniens: Hotel Kong Frederik.
Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering