2116/803
Dansk møbeldesign
Armstol med stel af bøg. Sæde og ryg udspændt med flettet søgræs. Udført ca. 1940erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, løse samlinger og hak. Søgræs med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud