102/249
Johannes Boesen (f. København 1847, d. Hellerup 1916)
En træstub i skovbunden. Olie på lærred. Sign. monogram 1874. 34×43.
Afbildet
Ældre malerier, 10. maj 2005
Vurdering
Hammerslag