893/327
Et par gustavianske taburetter af bamalet træ, hver udskåret med ottetalsbort og rosetter, runde kannelerede ben. 18. årh.s slutning. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag