Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Sa Llotja, avant la lettre”, 1978. Sign. Miró, 10/60. Litografi i farver. Bladstørrelse 96×67,5. Uindrammet.
Litteratur: Cramer 1166.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020