1831/162
Italiensk lysekrone af udskåret og bemalet træ med fem svungne lysarme. 20. årh. H. 55. Diam. 54.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag