1927/537
Knud Nielsen (f. Fredensborg 1916, d. Vindelev 2008)
“Drama no. 1”, 1961. Sign., dateret og betitlet på bagsiden. Olie på lærred. 131×105.
Behov for let overfladerensning. Blændrammen er let bøjet. Lærred bør strammes op. Original stand.
Moderne kunst og design, 2. juli 2019
Vurdering
Hammerslag