2149/​8689

Håndskrevet dekret på russisk, heri tildeles flere russiske admiraler og Storfyrst Alexei Alexandrovich af Ruslands adjudant St. Georg ordenen efter Slaget i Koreastræde 25.-26. september 1904, orig. signeret af Nikolaj II af Rusland. Dateret 30. sep. 1904. Én side. Folio. 35,5×21.

Fra i Havnen

Russisk tema, 6. december 2021

Vur­dering

15.000 DKK

Dette emne er udgået