2149/8689
Håndskrevet dekret på russisk, heri tildeles flere russiske admiraler og Storfyrst Alexei Alexandrovich af Ruslands adjudant St. Georg ordenen efter Slaget i Koreastræde 25.-26. september 1904, orig. signeret af Nikolaj II af Rusland. Dateret 30. sep. 1904. Én side. Folio. 35,5×21.
Fra
i
Havnen
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Dette emne er udgået