1333/1651
Bagerskilt i form af kringle med kongekrone af udskåret og forgyldt træ og metal. Ophæng af smedejern, prydet med blomsterranke. 20. årh. Skilt H. 58. B. 47. Ophæng L. 75. B. 103.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 15. august 2013
Vurdering
Hammerslag
43 bud