2203/884
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
“Trinidad”. Et sæt på 10 stole af formbøjet kirsebærtræ og ben af stål. Model 3298. Tegnet 1993. Udført og mærket hos Fredericia Furniture. (10)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||