2040/​223

Rudolf Bertelsen (f. København 1828, d. Lille Næstved 1921)

Hjortevildt ved en skovsø. Sign. R. B. 78. Olie på lærred monteret på træ. 65×95.

Minimale retoucheringer, krakeleringer og afskalninger. Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

6.500 kr.

26 bud

(Autobud) 6.500 kr.
6.000 kr.
(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
4.600 kr.
4.400 kr.
(Autobud) 4.200 kr.
4.000 kr.
3.800 kr.
3.600 kr.
3.400 kr.
(Autobud) 3.200 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.900 kr.
2.800 kr.
2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
2.200 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.