2432/670
Dansk snedkermester
Skænk af mahogni med profilerede ben, front med fire låger og fire skuffer, greb af messing. 1940–50'erne. H. 138. B. 200. D. 48.
Nøgler medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, herunder enkelte ridser og mærker. Mindre skjolder på top.
Vurdering
871392 |