2432/​670

Dansk snedkermester

Skænk af mahogni med profilerede ben, front med fire låger og fire skuffer, greb af messing. 1940–50'erne. H. 138. B. 200. D. 48.

Nøgler medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage, herunder enkelte ridser og mærker. Mindre skjolder på top.

I Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

871392 4.000 DKK